Zjistit dostupnost pokrytí
Změřit rychlost připojení

Od 22.10.2020 do odvolání je z důvodu šíření nemoci Covid 19 uzavřena provozovna v Běchovicích. Klientské požadavky budou řešeny vzdálenou formou ve standardní provozní době.

Technická podpora funguje beze změn, dle provozní doby. Osobní návštěvy na provozovně jsou pouze po předchozí telefonické rezervaci.

Děkujeme za pochopení.

 

Jak změnila koronavirová krize přístup lidí k dojíždění do zaměstnání?

Koronovirová krize ovládá chod současného světa déle a intenzivněji, než možná mnozí z nás počátkem letošního roku předpokládali. První vlna pandemie onemocnění COVID-19 zapříčinila u řady lidí nutnost přechodu z klasické kancelářské práce na home office a ovlivnila jejich dojíždění do práce, s podobnou změnou se musí potýkat také řada studentů. Nejnovější průzkum ukazuje, že přestože drtivá většina obyvatel věří v návrat do starých kolejí, jen čtvrtina ve skutečnosti po tomto návratu opravdu touží. Svědčí o tom ConsumerLab zpráva od společnosti Ericsson se zaměřuje na poznatky a připomínky spotřebitelů cestujících za zaměstnáním či školou ze svého bydliště do jiného města.

„V České republice možná není každodenní cestování za prací či vzdělání tak běžné jako ve Spojených státech. V roce 2011 dojíždělo mimo obec obvyklého pobytu za prací více než 2,8 milionu lidí,“ říká Jiří Rynt, Key Account Manager ve společnosti Ericsson. „Spolehlivé mobilní připojení podél silničních komunikací je, a hlavně bude klíčové, aby chytré funkce v automobilech mohly poskytovat vyšší bezpečnost pro řidiče.“ Studie „Vylepšení každodenního dojíždění“ ze série ConsumerLab od společnosti Ericsson se zabývá chováním spotřebitelů před, během a po skončení koronavirové pandemie. 80 % respondentů uvedlo, že se pravděpodobně vrátí ke svému obvyklému režimu dojíždění. Avšak pouze jeden ze čtyř respondentů se k dojíždění vrátit chce.

Díky povědomí o tom, čeho si spotřebitelé cení při každodenním cestování za prací, lze pozitivně změnit a přizpůsobit zkušenosti s dojížděním do budoucna – zejména v oblasti technologie a konektivity. Mezi zkoumaná témata patřila například i bezpečnost a asistenční systémy pro řidiče. Studie testovala celkem 16 konceptů mobility, přičemž 58 % respondentů se zajímalo především o funkce, které vysílají výstrahy, když řidič nevěnuje plnou pozornost řízení, což může vést k nadcházejícímu nebezpečí.

Řada lidí nicméně v průběhu pandemie objevila výhody home office, a nejeden zaměstnavatel také zjistil, že náklady na kvalitní internetové připojení doma jsou nižší, než náklady na provoz kanceláří. 

Zajímá vás koronavirová krize v souvislosti s technologiemi? Máme pro vás i další články na toto téma: