Zjistit dostupnost pokrytí
Změřit rychlost připojení

Od 22.10.2020 do odvolání je z důvodu šíření nemoci Covid 19 uzavřena provozovna v Běchovicích. Klientské požadavky budou řešeny vzdálenou formou ve standardní provozní době.

Technická podpora funguje beze změn, dle provozní doby. Osobní návštěvy na provozovně jsou pouze po předchozí telefonické rezervaci.

Děkujeme za pochopení.

 

HbbTV: Co přináší svět hybridní televizní zábavy?

Co je to HbbTV?

Jak jsme již napsali, jedná se o hybrid, tedy křížence, který dokáže zpracovávat jak televizní vysílání (broadcast), tak širokopásmové připojení (broadband). Technologie hybridních televizí byla vyvinuta již v roce 2009. V České republice začala podpora hybridního vysílání o tři roky později, kdy s ní přišla Česká televize u příležitosti hokejového mistrovství. Česká televize je ostatně tahounem hybridního vysílání v Čechách dodnes. Vývoji a vylepšování svého iVysílání věnuje mnoho pozornosti. Po ČT se připojily i další televizní stanice – Óčko (Óčko HbbTV), Prima (iPrima), Nova (Nova HbbTV), Šlágr (Šlágr HbbTV) a dále i rozhlasové stanice Radio Wave a Radiožurnál. Na vysílání pomocí HbbTV pak stojí i celý projekt Seznam TV. 

HbbTV a červené tlačítko

Aktivace služby HbbTV probíhá prostřednictvím červeného tlačítka na dálkovém ovladači. Po jeho stisknutí se ve vašem televizoru aktivuje datové připojení a vy můžete využít možnost rozšířeného vysílání vybraných televizních stanic. To, že daná stanice hybridní vysílání nabízí, zjistíte tak, že se po výběru kanálu zobrazí v pravém dolním rohu vaší obrazovky symbol červeného tlačítka.

Co vlastně hybridní televize umí?

Díky červenému tlačítku můžete například zjišťovat informace o filmech, které vaše televize plánuje promítat, včetně videoukázek, fotografií apod. Využívat můžete funkcí time-shift, video on demand či nahrávání pořadů. Pouštět si můžete filmy, seriály a další pořady ze záznamu a jistě oceníte i možnost prohlížet si videotéku televizních stanic. Pokud vás tedy zajímá některý díl z veřejně přístupného archivu zvolené stanice, máte ho k dispozici i ve vašem televizoru.

Výhodou HbbTV je dále i to, že běží na pozadí vašeho televizoru, tedy je možné zároveň sledovat právě vysílaný pořad a při tom mít ve výřezu obrazovky spuštěn vybraný obsah HbbTV. Velmi oblíbené jsou například pořady typu počasí či různé sportovní přenosy.

Jaký je rozdíl mezi IPTV vysíláním a HbbTV?

Stejně jako HbbTV, ani funkce klasické Smart TV vám nebudou fungovat bez kvalitního připojení k internetu. Smart TV podle značky, ceny a roku výroby nabízejí kromě HbbTV i celou paletu aplikací. Většina značek na českém trhu má například vestavěnou aplikaci pro obsah na Netflix či HBO GO. A to vše navíc doplňuje i nabídka pro přehrávání obsahu v největších českých IPTV platformách – SledovaniTV.cz a KUKI

IPTV televizní platformy využívají pro příjem televizních kanálů pouze internetovou konektivitu. Chcete-li se tedy dívat na televizi, nepotřebujete žádnou televizní anténu ani kabel. Oproti HbbTV máte u IPTV celou řadu dalších výhod – zejména možnost pohybovat se v čase i u aktuálně vysílaných pořadů. K dispozici jsou vám všechny odvysílané pořady, což u HbbTV není z důvodu ochrany autorských práv možné. IPTV rovněž nabízí většinu pořadů ve Full HD rozlišení. 

Malou výhodou hybridního vysílání je šetření datového provozu domácí přípojky. U přípojek nad 30 Mbps, které dnes velká část poskytovatelů nabízí, je ovšem takové šetření pásma zbytečné.

Vyplatí se HbbTV?

Nic není dokonalé, a to ani technologie HbbTV. Stále se totiž jedná „jen“ o rozšířenou nabídku vysílání vybraných televizních domů. HbbTV navíc nenabízí všechny televizní stanice, naopak pouze omezená část. Vysílání HbbTV je vlastně takový upgradovaný teletext a nejvíce ho využijí asi ti, kdo netráví celé dny na internetu, ať už v mobilu, nebo počítači.

Pokud chcete využít maximální zážitek z nabízené televizní zábavy, pořiďte si SmartTV s IPTV aplikacemi SledováníTV nebo KUKI. Za to získáte lepší kvalitu obrazu, lepší zážitek, možnost sledování vysílaného programu až 168 hodin zpět a postačí vám 30 Mbps tarif internetového připojení.