Zjistit dostupnost pokrytí
Změřit rychlost připojení

Od 22.10.2020 do odvolání je z důvodu šíření nemoci Covid 19 uzavřena provozovna v Běchovicích. Klientské požadavky budou řešeny vzdálenou formou ve standardní provozní době.

Technická podpora funguje beze změn, dle provozní doby. Osobní návštěvy na provozovně jsou pouze po předchozí telefonické rezervaci.

Děkujeme za pochopení.

 

Co je to VoIP volání a jak na něj

Zjednodušeně by se dalo říci, že technologie VoIP umožňuje provádět hlasová volání bez nutnosti vlastnictví pevné linky nebo mobilu - stačí jen kvalitní internetové připojení. Kromě klasického připojení lze VoIP hovory realizovat prostřednictvím mobilní datové sítě, Wi-Fi sítě a dalších druhů internetového připojení. Namísto analogového signálu je tedy hlas přenášen digitální cestou, přičemž k digitalizaci signálu dochází za pomoci kodeků. VoIP volání lze provádět nejen mezi dvěma majiteli internetového připojení - s pomocí této technologie lze také ze zařízení s internetem volat na pevnou linku a naopak. K realizaci VoIP volání jsou ve většině případů využívány IP protokoly z rodiny protokolů TCP / IP, k volání je zapotřebí příslušný hardware a software. Kromě počítačů může VoIP volání probíhat například také za pomoci VoIP telefonů, schopných komunikovat v lokální síti přes přidělenou IP adresu. V současné době ale VoIP volání probíhá nejčastěji prostřednictvím osobních počítačů, vybavených potřebným softwarem - ten je ve většině případů pro základní účely k dispozici zcela zdarma. VoIP volání lze realizovat například přes Skype, WhatsApp, Facebook Messenger nebo třeba služby společnosti Google. Kromě počítačů je možné software tohoto typu využívat k VoIP volání na mobilních telefonech, připojených k datovým sítím ideálně třetí generace.

Pro kvalitní a bezproblémové VoIP hovory je jedním z klíčových faktorů také výběr správného poskytovatele. Těch je na tuzemském trhu opravdu velké množství a kvalita služeb, které nabízejí, se často velmi liší. Pokud chcete VoIP volání provádět na vyšší úrovni, je dobré se s vybraným poskytovatelem bezplatně poradit o možnostech realizace takového VoIP řešení, které bude plně vyhovovat vašim požadavkům na kvalitu i cenu služby. Při VoIP volání odpadá řada nákladů, jako jsou například poplatky za vedení pevné linky a nižší náklady na volání jako takové. Jak jsme ale zmínili v úvodu našeho článku, neobejdete se bez kvalitního a stabilního připojení k internetu - toho lze docílit volbou správného řešení a kvalitně provedeným setupem vaší domácí sítě. Kvalitu hovoru přes VoIP totiž velmi ohrožuje měnící se latence, nebo i malá ztrátovost paketů při přenosu dat.